برسام پلیمر

  09125681187
×
برسام پلیمر برسام پلیمر برسام پلیمر برسام پلیمر برسام برسام برسام برسام

مروری بر هیدروسیکلون های پلی یورتان:


مروری بر هیدروسیکلون های پلی یورتان عملیات جداسازی جریان¬های چند فاز همواره در صنایع مختلف کاربرد دارد، چراکه حضور فازهای مختلف باعث کاهش کیفیت محصولات می¬گردد. در صنعت فرآوری مواد به روش¬های مختلف طبقه¬بندی می¬شوند. در مراحل اولیه از سرند(Screen) استفاده می¬شود که قابلیت جداسازی ذرات در محدوده 400 میلیمتر تا حدود 250 میکرون را دارد. شرکت سپهر برسام پیشرو روشاک (برسام پلیمر) قادر به تولید سرندهای پلی یورتان از سایز چشمی 100 میکرون به بالاست.
برای مواد دانه¬ریزتر بدلیل اینکه کارآیی سرندها پایین می¬آید از خواص دیگر سیال از قبیل چگالی دانه¬های جامد و نیروی مقاومت سیال در مقابل حرکت استفاده می¬شود که از خصوصیات کلاسیفایرهاست.
                                        
توری سرند پلی یورتان


از کم هزینه¬ترین راهکارهای ممکن برای طبقه¬بندی ذرات در ابعاد 5 تا 150 میکرون در صنعت کانه¬آرایی هیدروسیکلون¬ها هستند که عمل جداسازی برمبنای نیروهای گریز از مرکزی که درون بدنه استوانه¬ای- مخروطی شکل تولید می¬شوند استوار است.
 


تقسیم¬بندی هیدروسیکلون¬ها
مرسوم¬ترين و متداول¬ترين نوع طبقه¬بندی هیدروسیکلون¬ها، با توجّه به نحوه حركت جريان سیّال و طرز قرار گرفتن محفظه¬های خروجی نسبت به يکديگر است. با توجّه به اين معیار، دو نوع هیدروسیکلون وجود دارد؛ هیدروسیکلون¬های جريان معکوس و جريان محوری.
هیدروسیکلون

1-جریان محوری
در سیکلون¬های جريان محوری بعد از ورود جريان و ايجاد گردابه داخلی و خارجی، هر فاز از يک سمت جداساز خارج می¬شود. اين نوع جداسازها براي انواع مخلوط¬های چند فازی به خوبی توسعه داده شده¬اند. با استفاده از روش¬های مختلف تحلیلی، تجربی و شبیه¬سازی عملکرد اين نوع جداسازها، میدان جريان، هندسه و پیکربندی اين نوع از جداسازها شناسايی و بهینه شده است. در حالت كلی بازدهی اين جداسازها از جداسازهای جريان معکوس كمتر است.


2-جریان معکوس
اصول طراحی سیکلون¬های جريان معکوس چندین سال است كه مورد استفاده قرار گرفته است اما استفاده كاربردی آنها در صنعت به بعد از جنگ جهانی دوم می¬رسد. در این جداسازها، بر هر ذره دو نیرو وارد می¬شود. نیروی گریز از مرکز در جهت خارج و نیروی مقاومت سیال به سمت داخل. در نتیجه ذرات با سرعت ته¬نشینی زیاد به سمت دیواره حرکت می¬کنند و از دهانه ته¬ریز(Apex) بیرون می¬روند. ذرات با سرعت ته¬نشینی کم نیز به سمت منظقه کم¬فشار و در امتداد محور حرکت کرده و از طریق دهانه سرریز(Vortex) به سرریز فرستاده می¬شوند. درواقع دو گردابه داخلی و خارجی ایجاد شده که در جهت عکس هم می¬چرخند. در شکل شماره یک، نمایی از هیدروسیکلون مشاهده می¬شود.
 

شکل شماره 3: نمایی از هیدروسیکلون معکوس

عوامل مهمی در جدایش هیدروسیکلون¬ها تأثیر دارند از جمله: 1-قطر اپکس 2- قطر ورتکس 3- فشار کاری 4- دبی ورودی 5-درصد جامد وزنی 6- قطر هیدروسیکلون

نیروی گریز از مرکز تولید شده قادر است ذرات جامد را تا اندازه 5 تا 10 میکرون جدا کند. هرچه قطر سیکلون کوچکتر باشد، نیرو بیشتر و کارایی جداسازی ذرات کوچک بیشتر است. طرح¬های مخروطی بلند نیز وجود دارد که ادعا می¬کنند با ذرات کمتر از 5 میکرون کارایی خوبی دارند. با این حال، یک قطر کوچک دارای ظرفیت پایینی است و در بیشتر موارد با بالا رفتن ظرفیت مدار از چند هیدروسیکلون بصورت موازی استفاده می¬شود تا بهترین نتیجه ممکن حاصل گردد که به این مجموعه خوشه یا کلاستر گفته می¬شود. در شکل شماره 2 خوشه هیدروسیکلون مشاهده می¬شود.
 
هیدروسیکلون های پلی یورتان
شکل شماره 4: خوشه هیدروسیکون

سرعت بالای فرآیند جداسازی توسط یک هیدروسیکلون، تا حدودی با میزان سایش بالا در پوشش داخلی سطح آن همراه است. به همین دلیل، لوله¬ها، ورودی، سرریز، محفظه سیکلون و خروجی بایستی با روکش¬های مقاوم در برابر سایش، پوشانده شوند. علاوه بر این، زاویه برخورد برای مناطق مختلف داخل هیدروسیکلون متفاوت است و به دلایل عملیاتی، مطلوب است که میزان سایش در تمامی نقاط یکنواخت باشد، به این معنی که پوشش هایی با مقاومت بیشتر در برابر سایش ممکن است برای مناطق با زاویه برخورد بالا مانند دیواره بالایی نزدیک ورتکس و ته¬ریز جریان استفاده شود.

یکی دیگر از پارامترهای مهم در هیدروسیکلون¬ها حد جدایش(cut size) است. حد جدایش اندازه ذراتی است که احتمال یکسان برای حضور در سرریز یا ته ریز را دارند و با d50 نشان داده می¬شود. در واقع d50  زمانیکه برای یک سیکلون اعلام می¬شود بدین معناست که اگر ذرات با سایز درشت¬تر وارد هیدروسیکلون شوند، بیشتر از 50 درصد ته¬ریز می¬شوند و برعکس.

کاربرد هیدروسیکلون¬ها در صنعت از مهمترین کاربردهای هیدروسیکلون¬ها می¬توان به تصفیه، تغلیظ(یا هر دو بصورت همزمان)، طبقه¬بندی، دانه¬بندی، جدا کردن مایع از مایع، گاززدایی مایع، اندازه¬گیری ابعاد ذرات و ... اشاره کرد.
قبلاٌ در صنعت از هیدروسیکلون¬های با لاینر لاستیکی استفاده می¬شد. در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی و ورود پلی¬یورتان به صنایع (از جمله کارخانه¬های فرآوری مواد معدنی) استفاده از هیدروسیکلون-های پلی¬یورتان توجیه بهتری پیدا کرده است. از مهمترین ویژگی¬های هیدروسیکلون¬های پلی¬یورتان به موارد زیر می¬توان اشاره کرد:

1-ساختمان ساده 2- سبک بودن 3- بدون قطعات متحرک 4- نصب ساده 5-راندمان بالا 6-مقاومت عالی در برابر سایش، پارگی، مواد شیمیایی، مواد روغنی، حلال¬ها و... 7-طول عمر بالا و  در نتیجه صرفه¬جویی اقتصادی 8- کاهش سر و صدا 9- خواص الکتریکی عالی و....

شرکت سپهر برسام پیشرو روشاک(برسام پلیمر) با استفاده از تجهیزات به روز و بهره¬گیری از نیروهای متخصص به دنبال تلاش برای بومی سازی قطعات مصرفی در صنعت کشور عزیزمان برای رسیدن به تولید 100 درصد ملی و بی¬نیازی از واردات هرگونه کالای خارجی در این زمینه است. شایان ذکر است رسیدن به این حجم از موفقیت مستلزم کار شبانه¬روزی و استفاده از علم ، تخصص و تعهد در کنار مصرف کنندگان گرامی خواهد بود. این مجموعه قادر به طراحی و تولید بازه وسیعی از محصولات هیدروسیکلون پلی یورتان متناسب با نیاز صنایع معدنی و از سایز 2 اینچ به بالاست و هم¬اکنون در حال همکاری با کارخانه-های فرآوری مواد معدنی از جمله سرب و روی، ذغالسنگ، سنگ¬آهن، مس، سیلیس، پودرهای میکرونیزه و ... است.

محصولات

برسام

تجهیزات


               

  © Copyright 2021 - All rights reserved by barsampolymer.com - Developed: loginbrnads.com